Trendy na rynku fryzur męskich

0
1058

Trendy dotyczące damskich fryzur zmieniają się nieco szybciej niż ma to miejsce w przypadku fryzur męskich. Nie oznacza to jednak, że na rynku fryzjerstwa męskiego nie da się zauważyć pewnych zmieniających się trendów.  

Trendy na rynku fryzjerstwa męskiego

Trendy jakie da się zauważyć to na pewno coraz większe „dbanie” o fryzurę wśród mężczyzn. Współcześnie mężczyźni coraz częściej nie udają się do fryzjera, wyłącznie, żeby się ostrzyc, lecz także żeby wystylizować fryzurę. Odpowiedzią na rosnące potrzeby i wymagania konsumentów na rynku fryzjerstwa męskiego jest coraz więcej tak zwanych barberów. Można powiedzieć, że współczesny klient na rynku fryzur męskich jest znacznie bardziej wymagający niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Lepsi fryzjerzy oferujący wyższą jakość oferowanych usług skutecznie wypierają z rynku słabsze punkty fryzjerskie. Konkurowanie ceną nie jest już tak bardzo istotne jak miało to miejsce wcześniej. Co ciekawe istotne stają się takie elementy jak wystrój wnętrza oraz rodzaj używanych kosmetyków (np. pomady do włosów i brody). Ponadto, dla klientów coraz częściej ważne staje się to aby salon dysponował możliwościa rezerwacji wizyty online za pomocą kalendarza online.

Co jest aktualnie modne? Buzz cut, french crop oraz fryzura na drwala

Od dłuższego czasu modne są fryzury buzz cut oraz french crop. Czyli krótkie fryzury wykonane w staranny sposób. Dobrze, gdy cięcie maszynka jest wykonane przy użyciu różnych długości np. 5-10mm na środku głowy 2-5mm po bokach oraz 0-2mm w okolicach uszu. Ogólnie krótkie męskie fryzury niezmiennie od lat pozostają na topie. Jednak nie oznacza to, że moda na stylizacje wykonane w oparciu o dłuższe włosy są faux pas. Wprost przeciwnie – kucyk lub fryzura na drwala od dobrych paru lat pozostają na topie i raczej nic się w tej kwestii nie zmieni.

Podsumowując, zmiany na rynku fryzjerstwa męskiego zachodzą powoli, ale zdecydowanie są zauważalne. Coraz częściej mają to na uwadze salony fryzjerskie, które dostosowują swoją ofertę do coraz bardziej wymagających klientów.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.