Rampy aluminiowe inwalidzkie usprawniają poruszanie się

0
408

Osoby niepełnosprawne każdego dnia zmagają się z wieloma trudnościami związanymi z przemieszczaniem się i wykonywaniem czynności domowych. Niepełnosprawność odbiera możliwość sprawnego operowania ciałem oraz kończynami, a w niektórych przypadkach dysfunkcje układu ruchu nie pozwalają wykonywać nawet banalnych czynności. Chcąc ułatwić przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym, wykorzystać można na przykład rampy aluminiowe inwalidzkie.

Gdzie wykorzystuje się rampy aluminiowe inwalidzkie?

Rampa aluminiowa inwalidzka jest niezbędnym, dodatkowym, wyposażeniem dla elektrycznych wózków inwalidzkich, ponieważ pozwala na łatwy podjazd wózka w dowolne miejsce, na przykład do samochodu, do budynku czy na wzniesienie. Konstrukcja rampy umożliwia wygodne rozkładanie, składanie i przenoszenie, a antypoślizgowa mata uniemożliwia zsunięcie się wózka podczas podjazdu. Rampy aluminiowe inwalidzkie znajdują również zastosowanie w przypadku klasycznych wózków inwalidzkich na przykład na klatkach schodowych, przy wzniesieniach lub w domach wolnostojących, przy których są schody. Poza prywatnym użytkowaniem swoje przeznaczenie spełniają również w miejscach użytku publicznego, na przykład w szpitalach, placówkach rehabilitacyjnych czy sklepach.

Korzyści ze stosowania rampy aluminiowej inwalidzkiej

Rampy aluminiowe inwalidzkie przynoszą osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom wiele korzyści, m.in.

  • Nie wymagają zaangażowania osób trzecich,
  • Poprawiają komfort życia osoby poruszającej się na wózku,
  • Osoba niepełnosprawna jest bardziej niezależna i może poruszać się samodzielnie,
  • Opiekun nie musi wnosić ciężkiego wózka.

Rampa aluminiowa inwalidzka jest przedmiotem, który ułatwi życie osobom niepełnosprawnym. Zaprojektowana przy użyciu najwyższej jakości materiałów sprawdzi się przez lata, a mata antypoślizgowa zapewni bezpieczeństwo wózka podczas pojazdu. Niewątpliwie rampa pomoże niepełnosprawnemu uzyskać większą mobilność i samodzielność w poruszaniu się i wykonywaniu codziennych czynności.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.