Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia DEFEND Gap?

0
1211

Właściciele pojazdów, którzy zastanawiają się nad nabyciem ubezpieczenia DEFEND Gap z reguły mają listę podobnych często zadawanych pytań. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule rozwiewamy wątpliwości odpowiadając na często powtarzane pytania.

Jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o ubezpieczenie?

Podstawowym pytaniem jest oczywiście pytanie dotyczące formalności. Osoby zainteresowane zakupem ubezpieczenia chcą przede wszystkim uzyskać informacje o tym jakie dokumenty będą wymagane w celu ubiegania się o ubezpieczenie. Tak naprawdę, formalności są minimalne. Wystarczy kopia faktury zakupu, dowodu rejestracyjnego oraz polisy AC. Do wniosku nie trzeba załączać zdjęcia pojazdu.

Czy można kupić ubezpieczenie DEFEND Gap na raty?

Kolejne często powtarzane pytanie dotyczy możliwości zakupu ubezpieczenia na raty. W tej kwestii Ubezpieczenie DEFEND Gap jest bardzo elastyczne. W zależności od potrzeb można rozłożyć zakup na raty miesięczne lub roczne. W przypadku wykupu ubezpieczenia na 3 lata i wybraniu rat rocznych wystarczy dokonać trzech płatności w rocznych odstępach. Jednocześnie można także skorzystać z harmonogramu miesięcznego i rozłożyć ubezpieczenie na 12 rat płatnych co miesiąc.

O czym należy pamiętać w razie wystąpienia szkody?

Przede wszystkim w razie wystąpienia szkody, która jest zakwalifikowana jako szkoda całkowita trzeba w ciągu maksymalnie 7 dni zwrócić się do DEFEND Gap zawiadamiając o zaistniałej szkodzie. Po pomyślnym rozpatrzeniu sprawy, ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od otrzymania zgłoszenia (oraz wszelkich niezbędnych dokumentów).

W dniu wystąpienia szkody należy mieć ważną polisę AC. Jedynie w przypadku wariantu DEFEND Gap DIRECT  pojazd nie musi być wyposażony w polisę AC w dniu szkody – likwidacja szkody następuje wtedy z polisy OC sprawcy

Więcej szczegółowych informacji na temat ubezpieczenia DEFEND Gap można znaleźć na https://gaponline.pl/

#DEFENDgap #DEFENDinsurance #GAPonline #ZawszeNowy #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.